بودجه کشاورزی افزایش یافت

دسته بندی / اخبار

به نقل از یک مقام آگاه کل اعتبارات مختص وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری به این ارگان پرداخت شده است. همچنین ایشان در مصاحبه دیگری مطرح نمودند که قرار است کلیه مزارع کشور تا پنج سال آینده هوشمند گردند.
اسکندر زند معاون وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات کشاورزی بیان نمود که سامانه نظر سنجی این وزارتخانه به زودی راه اندازی شده و برای سنجش آرای عموم در دسترس همگان قرار خواهد گرفت تا با تاکید بر نظریات کشاورزان و مروجان و سایر دست اندر کاران امر زراعت به نتایج بهینه ای در امر تصمیم گیری در این زمینه نائل شویم. شایان ذکر است که این سامانه الکترونیکی به طور غیر مستقیم ولی مداوم در ارتباط با پارامترهای گوناگون پایش می شود و خروجی آن به اذهان عموم رسیده و در عمل نیز اقدام می شود. این مقام مسئول در ادامه بیان نمودند که کل بودجه امسال این سازمان ۳۰ میلیارد تومان بوده است که این میزان نسبت به سال قبل سه برابر شده است. این میزان اعتبارات در بخش بهینه سازی ماشین آلات از جمله تراکتور و سایر ادوات هزینه شده است که ۱۸۰ دستگاه تراکتور نوسازی شده و تجهیزات آبیاری تحت فشار نیز فراهم شده است.
از اقدامات دیگر این سازمان میتوان به استقرار شبکه دانش و پژوهش این سازمان در ادارات کل استانها و تربیت و اعزام ۱۰ هزار مروج در کل کشور اشاره کرد.
همچنین این سازمان با همکاری اداره کنترل و گواهی بذر و نهال کشور اقدام به عملیات رو به رشد ی نموده است که از آن جمله میتوان به رشد ۷۰% گواهی بذر و نهال در کشور اشاره کرد. این مرکز سالانه ۵۰ دستاورد جدید در رابطه با بذر و نهال ارائه می کند و هرساله ۲۰ میلیون نهال و ۷۱۰۰ برند کود را مورد آزمایش قرار می دهد.

منبع: iann.ir

دیدگاهتان را بنویسید

QR:  بودجه کشاورزی افزایش یافت
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت تولیدی پارس خاور می باشد ©