میزان کمبود آب امسال چه میزان بود؟

دسته بندی / اخبار

B_Khabar_960627_1

با توجه به افزایش میزان تقاضای آب و رشد جمعیت در سال گذشته، در تابستان، افزون بر ۳۰۰ شهر کشور به میزان ۸٫۶ درصد با کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کرده‌اند. براسال شواهد و ارزیابی، این میزان در سال ۹۴ به رقمی بالغ بر ۵۰۰ شهر و با کمبود ۲۳ درصد بوده است.

فرهنگ سازی در زمینه مصرف هوشمندانه آب و با نظارت و ارزیابی مستمر ارگان‌های مربوطه و به دنبال آن مدیریت میزان عرضه و تقاضا در این عرصه می‌تواند منجر به کاهش چشمگیر تنش‌های آبی کشور شود.

از طرفی افزایش ۱٫۵ درجه‌ای دمای کشور نسبت به متوسط دراز مدت، باعث افزایش تقاضای آب مصرفی می‌شود که طبق این روند پیش بینی می‌شود ۲ تا ۳ درصد سالانه بر تقاضای آب شرب مورد انتظار افزوده شود. این درحالیست که هر سال بخشی از ذخایر تامین آب شرب بر اثر برداشت بی‌رویه و خشکسالی کاهش می‌یابد.

با این وجود در دو ماه اول تابستان سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، در اغلب استان‌ها، شاهد رشد ۱٫۷ درصدی تولید آب در کشور بوده‌ایم.

منبع: ایسنا

QR:  میزان کمبود آب امسال چه میزان بود؟
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت تولیدی پارس خاور می باشد ©

بنام پرودگار جهانیان

شش ماهه اول سال ۹۷ را با ثابت نگاه داشتن قیمت هایمان به پایان رساندیم. تمام تلاش ما این بوده تا حد امکان افزایش قیمت ندهیم، لکن با تاسف ناچار شدیم بیشی از کالاهای خود را افزایش قیمت دهیم و کمی از آن را با همان قیمت سابق همچنان ارائه دهیم که لیست هر دو آن در سایت این شرکت اعلام گردیده است. از خداوند حلالیت می طلبیم و در این راه دعای خیر شما مزید برکات ما خواهد بود.

کارگران و مدیران
شرکت تولیدی پارس خاور
۱۳۹۷/۰۷/۱۴