ورود محصولات کشاورزی به بازار بورس آری یا خیر؟

دسته بندی / اخبار

با توجه به مشکلات بازار و نوسانات قیمت محصولات کشاورزی طی سالهای اخیر، بورس کالای کشاورزی به عنوان یک بازار  جدید، فراگیر و یکپارچه می تواند درصدد رفع مشکلات برآید.

بازار محصولات کشاورزی با نابسامانی‌هایی رو به رو است که این عدم ثبات بدلیل عدم توجه به اقتصاد کشاورزی در این مقوله و دید سنتی به بازار محصولات است.

کارشناسان امر بورس بر این عقیده هستند که وارد کردن محصولات کشاورزی در صحنه بورس می‌تواند تا حدودی در رفع مشکل نابسامانی قیمت این محصولات موثر باشد ولیکن کارشناسان امر کشاورزی این نظریه را منتفی می‌دانند.

مسعود اسدی رییس بخش تشکلهای کشاورزی بر این عقیده است که با توجه به علاقه دولت  به آزادسازی اقتصاد بورس، این مقوله تاثیر چندانی بر شفاف سازی قیمت محصولات کشاورزی ندارد. از سوی دیگر علی خان محمدی مدیر عامل مجمع نخبگان کشاورزی بر این عقیده می باشد که ورود محصولات کشاورزی به بازار بورس امری ضروری است. این ورود باید با نگاهی کارشناسانه و به همراه یک  زنجیره از تشکل های کشاورزی باشد. ایشان متذکر شدند که در عوض خرید تضمینی محصول، باید کشاورز و باغدار را به سمتی سوق داد که وی بتواند با تولید هرچه مرغوبتر محصول و ارائه آن در بازار بورس به سود بیشتری نسبت به فروش تضمینی دسترسی یابد.

منبع: khabaronline.ir

پاسخی بگذارید

QR:  ورود محصولات کشاورزی به بازار بورس آری یا خیر؟
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت تولیدی پارس خاور می باشد ©